West Lane Elementary School

Thursday, November 28, 2002

West Lane Elementary School

1st Quarter

A Honor Roll

5th Grade - Alyssa Wills, Kyle Keith, Katie King, Morgan Newell, Shaun Bell, Jamie Brown, Kia Ross, Sydney Stein, Daniel Strop, Lydia Wade, Amber Way, Logan Clippard, Alex Lasher, Eric Law, Ashleigh Lawson, Cody Sandusky, Kailyn Schutte, Sammi Welker, Corey Baker, Ashley Cook, Rachel Finney, Peter Graham, Jessica Mann, Austin Mueller, Molly Powell, Jeffrey Thompson, Cameron Wood, Amber Crites, Billy Curtis, Megan Devenport, Miranda Houseman, Chelsea Jones, Courtney Rodman, Nathan Sanders, Lydnsey Sorbello, Lindsey Barker, T.J Bodenstein, Josh James, Tyler Koch, Eric Koenig, Brandy Strong, Joshua Vargas, Steven Young, Ashley Bess, Cassandra Bollinger, Thomas Gilliland, Mallory McCallister, Samuel Phillips, Dustin Sanders, Kaylyn Sneathen, Anna Stout, Jackie Aldredge, Nick Austin, Kelly Crites, Jordan Dale, Eli Gohn, Alex Neely, Morgan Riddick, Ross Carron, Dessirae Elizondo, Renee Kincade, Kayla Lawrence, Brandon Liebeknecht, Taylor Moore, Brennan Mouser, Meagan Pulliam, Ben Schloss, Bethany Schweer, Nathan Tomlinson, Kyle Schaper

4th Grade - Brennen Cox. Whitney Dittmer, Austin Koenig, Bobby Overmann, Meagan Rhodes, Rachael Shirley, Jennifer Brown, Aeriel Fisher, Alex Rhodes, Stetson Sander, Andrew Beveridge, Asha Buehler, Jason Cox, Austin Fowler, Morene Mouser, Lexi Poole, Kyle Schloss, Cori Shockley, Zachary Vaeth, Lexi Willkerson, Heather Brown, Slade Carig, Tyler Cronin, Valkyrie Helderman, Todd Heuring, Alex Mantz, Austin Nenninger, Victoria Schweer, Amy Vanlindingham, Hayley Bohnert, Jonathan Deneke, Leah Holshouser, Mason Sander, Lindsey Batz, Kimberly Crossett, Kasey Crowden, Trent Friedrich, Lyndsey Hinkebein, Kurt McDowell, Tyler Myers, Denae Payne, Donald Perry, Adam Reisenbichler, Megan Rush, Nicole Steele, Graham Hoffman, Samantha Hadden, Jacob Mattingly, Rachel Williamson, Bayne Farmer, Logan Friedrich. Cecily McAdams, Lydia Meece, Crystal Roark, Austin Sander, Jessica Stearns, Trace Uren.

B Honor Roll

5th Grade - Marco Dominguez, Taylor Glueck, Carol Grebe, Katie Johnson, Joey Laurentius, Leslie Mayfield, Megan Mayfield, Amber Pratcher, Kaleb Propst, Cole Rodgers, Tiffany Schlitt, Drew Schnurbusch, Stephanie Smith, Matt Ware, Sarah Beier, Shailey Boaz, Codie Jascor, Brichardii Lee, Dustin Martin, Kyle Miller, Matthew Robertson, Chris Stairs, Kristen Stause, Jordan Thompson, Mike Watwood, Blake Wright, Megan Dockins, Tim Harris, Jessica Jones, Whittney Kester, Cailin McGinnis, Ricky Menz, Curtis Reisenbichler, Brittany Smith, Steven Stacy, Tim Wal, Brandon Wright, Zach Abernathy, Krysta Beasley, Courtney Fisher, Hannah Fisher, Austin Friese, Chelsey Jones, Derek Kluesner, Kody Standridge, Leslie Birk, Dillan Doza, Leslie Gilliland, Chad Scroggins, Tiffany Wallman, Cody West, Jonathan Cain, Edward Englehart, Hillary Bauer, Gavin Jaco, Dylan Jones, Stephen Jones, Whitney Lunsford, Hope McGinley, Justin McKee, Paloma Scarpaci, Lexi Smith, Caitlyn Snell, Derek Farris, William Ball, Allen Biggs, Taylor Bowen, Logan Duley, Nikki Grubbs, Kelli Haman, Rikki LeGrand, Joey Malinowski, Kyle Schlosser, Brandon Scott, Kaitlyn Thompson, Michael Weber, Taylor Blankenship, Emi Capone, Eric Davidson, Luke Davis, Steven Fuller, Ashtin Hale, Emily Hecht, Taylor Jackson, Adam Kirchdoerfer, Shay Loughary, Alison Owens, Brittany Roberts, Jessica Roberts, Trevor Smith, Austin Alexander, Matt Brooks, Tyler Goehman, Kristen Hunt, Tara Kirchdoerfer, Cherish Niswonger, Alicia Overbeck, Ashley Reynolds, Devan Spooler, Sebastian Winkler, Zach Wolk.

4th Grade - Nicholas Barna, Cole Bilek, Adam Birk, Robyn Bowen, Ansley Chaney, Haley Chiles, Laurie Clippard, Trevor Cunningham, John East, Brooklyn Lunsford, Jenna Kenninger, Jordan Reisenbichler, Haleigh Sternickle, Austin Wadley, Michael LeGrand, Shandi McCarty, Dustin Risinger, Brooke Sanders, Dakotah Small, Dusty Stearns, Dalton Watwood, Chelsea Crites, Kasey KIng, Brittney Koch, Courtney McWilson, Tabitha Mineer, Alex Rush, Jacob Scholl, Brice Steger, Caleb Wren, Dillon Diebold, Dylan Kaminskey, Gabrielle King, Syble Martin, Chloe Scholar, Rebecka Simpson, Clint Heuer, Brooke Legrand, Jordan McWilson, Becky Michelson, Annie Mouser, Doug Quebedeaux, Kade Randol, Luc Slinkard, Ben Stearns, Ethan Swain, Dustin Thompson, Andrew Tucker, Jacob Wiley, Ashley Hensley, Andrew Laxton, Michelle Maevers, Ashley Mann, Frances Myracle, Garrett Smith, Haily Yamnitz, Jarret Lincoln, Courtney Burger, Bobby Clark, Sarah Davis, Michael Gentry, Landon Hestand, Lucas Jordan, Colten Koch, Austin Mickan, Julia Robinson, Allyson Rogers, Chelsea Sandusky, Blake Burton, Celina Englehart, Austin Holmes, April Little, Venessa Oliphant, Brianna Thieke, Autumn Woods, Evan Fadler, David Raker.Jackson South Elementary School

1st Quarter

A Honor Roll

5th Grade - Bailey Abbott, Justin Bader, Karlee Bauknecht, Kelsey Bierman, Kyndle Brown, Sarah Brown, John Cargle, Mackenzie Childs, Trent Dickerson, Allyson Duncan, Blake Fields, Kara Goodier, Kylie Goodier, Alex Henshaw, Jessica Houseman, Kayla Lawson, Brandon Maca, Wynn McClelllan, Austin McRaven, Jennifer Moore, Brittany Overbeck, Julia Rodenas, Jill Rushin, Lauren Schuette, Stephen Sladek, Alexa Smith, Katie Stephens, Neha Tandon, Devon Trowbridge, Landon Wachter.

4th Grade - Tyler Beussink, Claire Blankenship, Blake Bullard, Sarah Cronenbold, Chase Crowden, Brandon Duffy, Michael Endsley, Beau Estes, Hunter Garrison, Caden Gordon, Alex Harris, Levi Hoveck, Rachel Hoffman, Blake Kiefer, Kelly Litzelfeiner, Jacob Long, Chelsey Lukefahr, Dillon McRaven, Jack Meyer, Nathan Michelsen, Dalton Midgett, Amber Mueller, Becki Nation, Rachel Nation, Allison Penzel, Kayla Petzoldt, Taylor Poore, Levi Rayburn, Alexis Rhodes, Kyle Rhymer, Ashley Robinson, Haley Rothenberger, Spencer Sander, Brian Sherrill, Jaymz Smith, Whitney Smith, Jennifer Stahlman, Blake Stone, Trevor Beussink, Zachary Weston, Jake Westrich, Beth Wheatley, Macy Woodard.

B Honor Roll

5th Grade - Brandon Backus, Brooke Bowman, Stacy Cheney, Matt Crader, Jennifer Crites, Bailee Doss, Caleb Faries, Chris Farris, Jennifer Fellows, Hannah Floyd, Trenton Garner, Trista Guthrie, Jake Hanna, Taylor Harris, Julia Helton, Donny Henson, Michael Irvin, Kaci Jackson, Courtney Kiefer, Stacey Kohrman, Brandon Lane, Jared Lane, Jessica McCallister, Dylan McDonald, Tessa McNally, Jessica Pool, Jenna Robinson, Joshua Scott, Tyler Seabaugh, Taylor Sechrest, Tommy Selsor, Bennett Smith, Billy Smith, Will Tetley, Sarah Beth Turnbow, Matthew Ulrich, Jessica Voshage, Stacey Weaver, Trent Weaver, Jamie Williams.

4th Grade - Arlena Cameron, Jordan Charbonneau, Austin Davault, Melanie Davis, Alexander Douglas, Chelsea Dye, Joseph Field, Raheem Gary, Kaitlyn Givens, Meagan Hawley, Brandi Holzum, Sydnei Lemmons, Bo Miller, Chrissy Mueller, Nicholas Palen, Zach Parker, Calvin Porter, Stetson Proffer, Nicole Shetley, Amanda Taylor, Logan Wendal, Caleb Youngerman, Nicholas Zuccarini.Jackson North Elementary School

1st Quarter

A Honor Roll

5th Grade - Christopher Bonner, Brandon Clodfelter, Jonathan Davidson, Jenny Eichhorn, Aubrey Gilmore, Brittany Hastings, Stephanie Howard, Taylor Kight, Cody McCuan, Rachel Meyr, Chelsea Todt, Bridget Ulrich, Brianna Vance, Holt Walker.

4th Grade - Renee Eddy, Casey Farrow, Ryan Gendron, Ryan Gibson, Coleton Loughary, Mindy McCuan, Kristen Richardet, Michael Riney.B Honor Roll

5th Grade - Gina Bairani, Austin Bartels, Melissa Bundy, Taylor Coleman, Justin Farrow, Stephanie Felter, Caleb Hayes, Skylar Kempf, Kayla Messmer, Amy Miller, Stephanie Moyers, Stephanie Owens, Alex Parker, Zachary Petot, Zachary Preusser, Ashleigh Robinson, Clay Rouse, Slade Selsor, Tessa Smith, Hannah Thompson, Joshua Walter, Shane Walter, Kayla Werner, Taylor Youngerman, Colby Zoellner.

4th Grade - Rachel Brewer, Taylor Brown, Casey Cattron, Valerie Collier, Taylor Cook, Aaron Delph, Taylor Depuy, Afton Eftink, Kacey Eisenbeis, Christopher Eldridge, Eric Gambill, Kacie Hecht, Kyle Hedge, Nicole Hency, Emily Holloway, Landon House, Coltan Johns, Kelli Kocher, Seth Little, Chris Ludwig, Brandon McArthur, Kyle Meystedt, Lauren Moore, R.J. Peel, Bailey Pinkerton, Makenzie Quade, Nicholas Rangel, Jacob Reardon, Emily Riley, Justin Sievers, Jodi Walley, Kelsie Whitworth.Perryville St. Vincent Jr. & Sr. High School

1st Quarter

1st Honors

12th Grade - Kelsey Amschler, Chelsey Brown, Danielle Buchheit, Joel Carron, Keshia Clubb, LaTeaschia Dickmann, Danielle Emmendorfer, Amanda Haertling, Beth Hennemann, Racheal Hoch, Caitlin Hoeh, Cassandra Hoernig, Alicia Klump, David Mattingly, Michael Nadeau, Emily Pingel, Mary Reiss, Aaron Rellergert, Brad Renner, James Rice, Dominic Richardet, Julia Schremp, Kristen Schumer, Matthew Wengert, Adam Wibbenmeyer.

11th Grade - Amanda Carron, Cindy First, Haley Gibbar, Kaitlyn Gibbar, Christopher Herzog, Chad Lane, Sara Meyer, Jenny Nesslein, Allison Prost, Amanda Tullock, Kaitlyn Welker, Danielle Wengert, Jill Zoellner.

10th Grade - Andrew Blair, Stacy Brown, Tessie Brueckner, Philip Graf, Luke Guyot, Greg Hoernig, Elizabeth Kasten, Danny Rellergert, Michael Ruch, Amber Schnurbusch.

9th Grade - Lisa Abbott, Jonathan Buehler, Alaina Ernst, Elizabeth Gibbar, Irene Graf, Michelle Herzog, Adam Hoch, Mark Hotop, Kelsey Kutz, Alexandra Lundy, Theresa Mattingly, Kevin Nadeau, Kelly Prost, Emily Sides, Lindsay Sides, Jackie Welker, Chad Wheeler.

8th Grade - Megan Buchheit, Kadaysha Clements, Kelsey Dobbelare, Gregory Finger, Chris Fischer, Kelsea Gremaud, Timothy Guilliams, Kate Guyot, Katie Mattingly, Lindsay Prost, Zachary Richardet, Chelsea Robinson, Hannah Schremp, Derek Sutterer, Chris Wengert, Kayli Wibbenmeyer.

7th Grade - Matthew Abbott, Patrick Balsman, Brooke Brown, Catherine Brown, Kelsey Cissell, Randi Elder, Kaylee Emmendorfer, Alan Ernst, Maria Esswein, Zachary Fischer, Kaylie Hagan, Brooke Hayden, Brandon Hoch, Liam Hoeh, Kenton Hoerning, Kelly Manche, Ali Manion, Sara Moll, Will Richardet, Julia Schemel, Lacey Siegmund, Nicole Staggs, Nicole Weinkein, Jamie Welker, Jessica Welker, Kristen E. Wengert, Kristen M. Wengert, Rebecca Winslow, Jessica Zoellner.

2nd Honors

12th Grade - Kelsey Amschler, Natasha Becker, Tiffany Clifton, Stephanie Duvall, Alec Ernst, Dawn Hoeckele, Kyle Huber, Daniel Kirn, Dustin Miller, Tyler Paulus, Nathan Rosenquist, Leslie Sides.

11th Grade - Jessica Behrle, Amber Buchheit, Andrew Clements, Meghan Comte, Savannah Gibbar, Rachel Hadler, Larry Lozier, Mari Mizutani, Ashley Richardet, Brett Richardet, Megan Richardet, Matthew Schremp, Alex Soto, Ben Unterreiner, Jessica Vernon, Greg Zoellner.

10th Grade - Alex Armbruster, Justin Balsman, Anthony Brown, Jason Brown, Jacob DeWilde, Laura Gremaud, Joey Guilliams, Jamie Haertling, Larry Lozier, Mark Meyer, Crystal Rhoden, Justin Ruessler, Adam Sippel.

9th Grade - Seth Amschler, Kala Bohnert, Ben Buchheit, Nicholas Carreras, Eric Clements, Kellan Comte, Holly Essner, Luke Klump, Joey Marler, Stefani Mueller, Valerie Richardet, Waylon Richardet, Lauren Schumer, Sarah Webb, Miranda Weinkein, Dustin Welker, Dustin Winkler.

8th Grade - Kadasha Becker, Scot Blythe, Corey Brueckner, Casey Clayton, Rachel Darin, Jacob Dzik, Nick Grogg, Adam Hunt, Yuta Kuroda, Garrison Luttrell, Sho Mizutani, Daniel Ochs, Greg Rellergert, David Rhoden, Lucas Robinson, Zachary Rozier, Kayla Schumer, Lucas Schumer, Megan Wengert.

7th Grade - Alexa Carreras, Myles Clifton, Garrett French, Ryan Geile, Eli Hoeckele, Amber King, Garrett Luttrell, Kristen Rice, Quent Robinson, Elizabeth Rozier, Amie Terbrak, Sarah Young, Lynn Zoellner.Scott City High School

1st Quarter

High Honor Roll

12th Grade - Chris Bradshaw, Angel Butler, Shalen Clark, Brandi Compass, Amber Dannenmueller, Ashley Davis, Amanda Eades, Drew Goodale, Brittney Hill, Loretta Holmes, Holly Lambert, Maria Lett, Jenny Lynn, Lisa Mansker, Katie Mirgaux, Jenny Pinkston, Megan Ressel, Hannah Robert, Jessica Stickel, Amy Taylor.

11th Grade - Joe Brunner, Renee Compass, Jessica Estes, Jessi Glueck, Loren Groves, Kieran Healy, Amanda Raines, Rebecca Reed.

10th Grade - Abbie Cook, Dane Gibson, Lisa Hughes, Ben Jansen, Matthew Lawman, Angela Laxton, Christy Laxton, Ryan Lutes, Rachel Mansker, Matt Miller, Melissa Miller, Faie Morgan, Faith Myers, Alana Newell, Alisha Obermann, Ashton Phillips, Jason Schenimann, Daniel Strong.

9th Grede - Laura Dismuke, Matthew Hayes, Bret Modglin, Rachel Watkins, Rebecca Wheetley, Michael Yetmen.

Honor Roll

12th Grade - Daniel Braun, Kelly Cook, Jack Dannenmueller, Ashley Dillow, Aaron Essner, Ashley Glueck, Dallas Glueck, Ryan Gray, Erin Gresham, Ron Hagen, Audrey Heisserer, Rebecca Lawman, Nathan Lemons, David Manley, Terri McBride, Jennifer Miller, Amanda O'Brien, Tim Oakley, Rachel Palisch, Nikki Roberts, Courtney Schaefer, Kristin Schaefer, Liz Scherer, Amanda Schleinger, Sam Schumaker, Maegen Smith, Rachel Spinks, Crystal Stults, D. J. Walton, Stephanie Whitworth, Joe Wormington, Lacie Wyatt.

11th Grade - Kyle Ashcraft, Zach Callow, Anna Crossley, Jamie Cutrell, Jennifer Dale, David Dees, Jared Essner, Christine Gibbons, Tiffany Glueck, Kelsi Grant, Julie Griggs, Tricia Handley, James Henderson, Sonya Legrand, Dean Livesay, Matt McAlister, Kara Neupert, Lea Oakley, Steve Sanford, Jeremy Schlosser, Amanda Tanner, Jason Umfleet, Shana Wadlington, Bonnie Walker, Miranda Walls, Tyler Ward, Darren Willey, Cora Williams, Shawn Williams, Brent Wolsey, Tori Zyduck.

10th Grade - Robert Bailey, Brent Bohn, Samantha Burks, Josh Carroll, Kacie Cartwright, Stacy Cole, Danielle Cope, Kyle Corgan, Kyle Curry, Mark Dannenmueller, Jesse Davidson, Roseann Edger, Brian Garms, Travis Glueck, Raquel Goodman, Audra Hester, Amber Holder, Rachel Jeffry, Mark Johnston, Ashtin Lafentres, Wendel Lange, Brittany Ledure, John Leible, Holly Lynn, James Massey, Bruce Matlock, Luke McCellan, Ashley Mirgaux, Heather Owens, Andrew Palisch, Kayleigh Parker, Jarrod Pullen, Meghan Raines, Ted Robert, Matthew Schaefer, Tim Schleinger, Terry Taylor, Jessica Warren, Jared Weiss, Ashley Williams, Caitlin Williams, Lori Young.

9th Grade - Lindsey Amick, Brittney Belcher, Morgan Campbell, Dayne Cherry, Chelsie Cochran, Jessica Compass, Shawn Daniel, Sean Dannenmueller, Cassie Dillow, Aaron Eades, Jenny Glency, Megan Gresham, Jordan Heisserer, Julianne Heisserer, Jamie Holder, David Huff, Robyn Lance, Ashley Livingston, Joshuea, McElroy, Kendra Medlin, Ashley Neupert, Courtney Pendergrass, Michael Petitt, Leslie Provo, Gavin Richmond, Sierra Shultz, Andrew Stephens, Amy Stickel, Jennifer Stone, Jamie Straub, Amber Strong, Michael Walker, Amanda Wormington.Leopold R-III Elementary

6th Grade - Taylor Arnzen, Amy Beel, Danielle Beel, Kelsey Brown, Casey Bucher, Janice Bueter, Jessica Bueter, Dana DeBrock, Dylan Elfrink, Trnet Elfrink, Amy Horman, Travis Hurst, Tony Lincoln, April Nenninger, Larry Nussbaum, Lisa Smith, Chelsey Stoverink, Clayton Stoverink, Dustin Thiele, Whitney Vandeven, Darren VanGennip.

5th Grade - Travis Bueter, Ryan Davis, Amber Douglas, Andrew Eftink, Elizabeth Eftink, Cassie Engelen, David Fluchel, Jill Irvin, Whitney Lukefahr, Rhiannon Martin, Austin Scott, Anthony Seabaugh, Lauren Seiler, Chelsey Stroder, Kirsten Thele, Amanda Thiele, Shelby Vandeven, Cole Wesbecher, Caleb Wolpers, Kelli Woodfin.

4th Grade - Mackenzie Beel, John Bohnsack, Katelyn Brotherton, Andrea Bueter, Claudia Ford, Mallory Janes, Rebbecca Jansen, Abby Landewee, Lucas Landewee, Lance Seiler, Kylie Stoverink, Kristie Thiele, Joe Trankle, Emily Vandeven.