Perryville Senior High

Sunday, May 5, 2002

Perryville Senior High

A Honor Roll

  • 12th Grade - ELIZABETH BREWER, STEPAHNIE BROWN, ELISHA CHRISTISEN, ERICA CROWDER, RACHEL DEWILDE, RACHAL DOBBELARE, JESSICA DUVALL, NICHOLAS FRANCIS, HEATHER GRAY, JULIA HEURING, JESSIE KINNISON, LAURA KLAUS, KATHY KORANDO, JENNIFER KRAMER, TRACY KUNTZE, KATIE KUTZ, CHRISTOPHER LOHMAN, TYLER LORENZ, AMANDA MAHNKEN, JULAINE MANCHE, JON MIESNER, CATHERINE MOORE, BRIAN MORAN, BONNIE NATIONS, KYLE NOENNING, AMANDA NUYT, CAILEY PERKINS, CINDY RHYNE, JESSICA RICE, MELINDA RICHARDET, ANGELA ROSE, BRIAN SCHLICHTING, TIMOTHY SCHMIDT, MARK SCHOLL, AMY STEFFENS, CHAD UNTERREINER, MICHELLE WINSCHEL, TIMOTHY ZAHNER, SARAH ZELCH.

  • 11TH GRADE - Emily Amberger, Jenna Barber, Ashley Bassa, Steffen Behrens, Michelle Bowen, Gina Buerck, Amelia Camarillo, Jennifer Duvall, Nicholas Erlacker, Gina Evans, Kathleen Frasher, Matthew Hecht, Jennifer Hoehn, Stephanie Hoehn, Timothy Howe, Kara Jokerst, Ashley Kassel, Jill Kiefer, Brent Klein, Justin Klein, Tyler Koenig, Joel Kurre, Sara Lappe, Nathan Laurentius, Lindsey Laws, Amber Leible, Zachary Leible, Jonathan Lorenz, Rie Maeda, Sarah Mattingly, Joshua Miesner, Derek Palisch, Heather Partlow, Robert Riehn, Amanda Russell, Stephanie Schindler, Jenna Schuessler, Hannah Steffens, John Steffens, Ashley Taylor, Affton Thieret, Ashley Thieret, Kayla Thole, Emily Tiehes, Erin Toney, Heather Venable, Rachael Yamnitz.

    10th Grade - LAUREN BAILEY, ASHLEY BERT, BRANDON BLECHLE, STEPHANIE BOHNERT, JILL BROWN, ALEX BUCHHEIT, HAYLEY BUCHHEIT, AUTUMN GARRIS, NICOLE GEMOULES, STACY GERINGER, JARRED HARGROVE, NICKLAUS HAYDEN, LISA HUNT, CHRISTOPHER JANSON, BARBARA KAMMLER, CORY KLEIN, JENNIFER KOENIG, TIMOTHY KRIEGER, DUSTIN KUEKER, LANCE KUNTZE, SAMANTHA LANKFORD, APRIL LORENZ, JESSICA MATTINGLY, MINDY MCATEE, KATIE MCDANIEL, DANIEL MOLL, MARY NATIONS, BRITTANY NEWELL, LISA PECAUT, BRITTANY PREVALLET, BRANDY RITTER, ALISON ROTH, FRANK RYAN, RODNEY SADLER, TYSON SCHILLING, SARAH SCHLICHTING, MELISSA SCHMIDT, ELIZABETH SCHUMER, ASHLEY SMITH, WENDY STAMPS, CHAD STELLING, AMBER VALLEROY, KATIE VOELKER, KATHERINE WARFIELD, TIMOTHY YAMNITZ.

  • 9TH GRADE - Jodie Amschler, Natalie Bachmann, Brittany Baker, Brittany Clements, Jessica Cooper, Kyle Cottner, Melissa Crannick, Whitney Davault, Jillynne Duvall, Cory Esselman, Bridget Etzold, Andrew Fair, Gavin Flentge, Nicholas Gremaud, Amy Hoehn, Lindsey Koetting, Renea Kreitler, Megan Kutz, Stacy Landholt, Kyle Lorenz, Olivia Palisch, Samantha Pearce, Chad Petzoldt, Ashley Pingel, Angela Rankin, Clinton Rice, Ashley Riney, Bethany Schindler, Christina Schremp, Daryl Stough, Jeremy Taylor, Brandy Weinkein, Sarah Wills, Terry Wood.

    B Honor Roll

  • 12th Grade - KYLE ABELL, ANDRIY AGASHCHUK, JENNIFER BLESSING, AMY BLEVINS, JONATHAN BLOOM, LAURA BOHNERT, HEATHER BRAWLEY, TIMOTHY CHITWOOD, TIFFANY CLEMENS, MELISSA CLIFTON, KYLE DICKENS, JEREMY DIFANI, JASON DREYER, JUSTIN DREYER, KELLY GEILE, DAVID HECHT, MINDY HUDSON, EMILY KOHM, LAYTON BRETT, SARAH LEIBLE, TARA LUKEFAHR, AMANDA MATTINGLY, ANDREW MEYR, TARA MINTON, SAMANTHA MORRIS, LISA MYERS, WADE OHMAN, CHAD OZARK, MICHELLE PREUSSER, CHERIE RICHARDET, NICHOLAS ROMANN, ANTHONY SCHOLL, MICHAEL SPECKMAN, TRAVIS STEFFENS, KIMBERLY TRAPP, ROBERT TRAUT, BRITNEY WEIBRECHT, RACHEL WUNDERLICH, KERI YOUNG, ELTA ZAHNER.

  • 11TH GRADE - Kendall Augustine, Avery Behrle, Nicole Bennett, Ashley Blyzes, Eric Brueckner, Justin Cairns, Amanda Carrington, Stewart Clements, Charles Collom, Casey Cowell, Floyd Cox, Jacob Edwards, Kyle Esselman, Hannah Fritsche, Christopher Gemoules, Melinda Giesler, Brittany Green, Heather Hager, Jeffrey Koenig, Ashley Lueders, Wendy Lukefahr, Angela Martin, Anthony Miesner, Collette Molle, Megan Mueller, Meghan Ponder, Jason Preusser, Andrea Roth, Nicole Schilling, Janal Schumer, Ana Scott, Cory Seabaugh, Mark Taylor, Amanda Thompson, Jeremy Triller, Peter Unverferth, Jessica Vernon, Aaron Weibrecht, Leslie Weinhold, Heather Wingerter, Kyle Winkler, Christopher Winschel, Samuel Zahner.

    10th Grade - WESLEY ADELMAN, DAVID BLESSING, AMANDA BROWN, ASHLEY BUCHHEIT, DANE BURROUGHS, VALERIE CLAMPITT, KRISTEN CLIFTON, AMANDA COURTOIS, KYLE DOBBELARE, DUSTIN GEILE, DANIELLE HAGAN, RYAN HOEHN, PHILIP HOPEWELL, KYLA HUDSON, KELLY KASSEL, HOLLY KOENIG, TYLER LALUMONDIERE, JONATHAN LANKFORD, STACY MATTINGLY, KATIE MIESNER, CASEY MOLL, MORGAN MORRIS, CHARLES OCHS, MANDI POHLMAN, RYAN PONTILLAS, BETHANY REGELSPERGER, STEVEN RELLEGERT, WENDY SATTERFIELD, BRADLEY SCHREMP, HEATHER SCHUBERT, KRISTIN SCHUPP, TIMOTHY TARRILLION, NICOLE THIERET, BONNIE VAUGHN, LANCE VELDERS, BRENT VERSEMANN, JEFF VOUDRIE, JESSE WHISTLER, KELLEY WILLIAMS.

  • 9TH GRADE - Jessica Adams, Siata Berkbuegler, Adele Bohnert, Mindy Boxdorfer, Dustin Brace, Shauna Brant, Michael Brown, Cory Buerck, Phillip Buerck, William Buerck, Stephanie Cavins, Allison Coffelt, Amanda Coyne, Anna Davis, Dustin Deckerd, Jennifer Elder, Connie Flentge, Whitney Francis, Nicholas Fritsche, Shana Gemoules, Timothy Godlove, Aarica Grantham, Kyle Green, Samantha Haney, Hannah Hoehne, Lindsey Holt, Keith Hotop, Kristen Jannin, Kindra Kaempfe, Kelly Kennon, Casey Kertz, Holly Kiefer, Amanda Koenig, Kimberly Koenig, Kelly Kuehn, Stephanie Landholt, Dustin Martin, Raymond Mattingly, Michael Maucelli, Breanne May, Heather McDowell, Stanley Miesner, Jared Moran, Andrew Norman, David Ochs, Trey Palisch, Christina Pannier, Chad Reinwald, Matthew Riney, Shawn Roth, Casey Schamburg, Matthew Schamburg, Brittany Schmidt, Sarah Schmidt, Jordan Schremp, Nicole Schumer, Robby Schweigert, Carissa Shenette, Kyle Triller, Matthew Unterreiner, Cynthia Vaughn, Cary Vernon, Vivian Wheeler, Jaimie Wingerter.

    Central Senior High

    Term 5

    A Honor Roll

  • 12th Grade - KERRI BARD, TREVOR BLATTNER, LAINIE BOHNSACK, LAURA BOWLIN, AMY BROOKOVER, CALEB BUIS, ERIK BUSBY, KRISTIN CAIN, KATHERINE COLE, ERIC DAUME, ILENE DAVIS, AMY DEWROCK, JEFFREY EDMUNDSON, NATHAN FOLEY, JAMIE GABRIEL, MATTHEW GILE, TAMMY HENSON, TERRA HERZBERGER, CODY HILL, ERICA HOLSHOUSER, SARAH HYSLOP, GABRIEL KEYS, BRIAN KLONOSKI, REBECCA KOMORECH, ANDREW KRUEGER, DANE LINCOLN, ERIC LYNCH, MICHAEL MERCER, ASHLEY MICHAEL, KYLE MILLER, JOCELYN OMALLEY, KIMBERLY PANCOAST, MAGIN PATRICK, CHRISTY PHELPS, RAYMOND PRIMONATO, NEIL RANDOL, AMY RAULS, ELIZABETH ROBERTSON, MESHA RUSSELL, CHRISTINE SCHLOSSER, AMBER SMITH, TARA SMITH, ELLIOTT SWOBODA, DAVID TEMPLETON, JOW THOMPSON, JONATHAN VANCLEVE, SARAH WERNSMAN.

  • 11TH GRADE - Tara Allee, Nathan Bragg, Sara Burns, Patricia Cheung, Ashley Colon, Lisa Crain, Christopher Daniel, Samantha Elliott, Kevin Groves, David Hammond, Jaimie Harmon, Sarah Hickle, Will Hood, Felicia Jenkins, Salman Khan, Megan Ladd, Katherine Maginel, Nina McCrate, Beth McDowell, Colin McLain, Erik Miller, Carissa Moore, Andrew Moreton, Lauren Parrent, Carly Pind, Whitney Pingel, Ashleigh Redfearn, Kelly Strohmeyer, Lauren Sulser, Meredith Toole, Jennifer Troutman, Alexandra Wieser, Tyler Yager, Michael Zimmer.

    10th Grade - NADINE ABOUL-MAGD, DANIELLE AUER, BLAKE BARKS, JILL BRYANT, MICHAELYN BURNS, STACY DOHOGNE, JOSHUA FEE, ERIKA FOLEY, MEAGAN FREEZE, LOUIS HAGLER, AYSHA HENCY, MONICA JORDAN, SCOTT KAVERMAN, CASSIE KIPPER, JACOB KNEPP, CANDACE LONDON, MELISSA MACK, CORY MARCHBANKS, MEGAN MCDONALD, RACHEL MORSE, DARREN NEELS, TUAN NGUYEN, TODD OBERGOENNER, EDGAR PALACIOS, REBECCA PAYNE, MICHELLE PINKLEY, ALEX RAMSEY, JAMES RUSSELL, SONIA TIKOO, JULIE UNDERWOOD, JASON VANCLEVE, JENNIFER VANNOSTRAND, STACY VOGEL, BONAN WANG, TREVOR WELTER, CHELSEA WHITE, JOSHUA WHITE, CHRISTOPHER YUEN.

    B HONOR ROLL

  • 12th Grade - SARAH ABERCROMBIE, MELISSA ADAMS, CHAD BARD, ANTHONY BOREN, AMANDA BRAXTON, MARQUIS BROOKINS, BETHANY BURCHYETT, KRISTINA CAGLE, MATTHEW CARDIN, JEFFREY CHAPMAN, JAMES COCHRANE, MATTHEW CRAIN, ASHLIE DAVIE, ANDREW EATON, CARRIE ELLER, ASHLEY FORD, LAURA GANTT, JACOB GARNER, TWYLA GAUTHIER, MEDINA GLENN, IAN GODSEY, ERIC GRABEL, ERICK HARRIS, GREGORY HAWKINS, LEANNE HENGST, CHRISTIE HOGAN, ALEXUS HOUSE, KRISTIN HUEY, DUSTIN INGRAM, CHRISTOPHER JONES, TASHA KELLEY, MATTHEW KIMBALL, SEAN KINNEY, ERICA KINNISON, BETHANY KUSCSIK-GAUTHIER, JESSICA LAYMAN, ABIGAIL LEMING, ANJ LICHTENEGGER-MARASINI, ELIZABETH MARTIN, JEFFREY MCCOWAN, DUSTIN MCKINNIS, PAIGE MORLAN, JENNIFER NABORS, LAUREN NAEGER, CHAD NOLAND, KRISTA OLSON, VINCENT OXLEY, CORY POPP, FARSAN QURESHI, JOSHUA RADKE, MELISSA RATLIFF, JOSHUA REVELLE, MARY RICHARDS, DEREK RUTH, LAUREN SCHAEFER, AARON SCHNEIDER, HOLLY SCHNURBUSCH, JOSHUA SHOULDERS, RACHEL SILVERS, JESSICA SINN, ANDREW SMITH, ZACH STOVALL, BENJAMIN STRATTON, ROSEBUD STUBBS, KATRINA STURM, BRYAN SUNTRUPP, B.J. TANKSLEY, DANNY VAILS, ANNE VOEPEL, SARAH VOGEL, SAMANTHA WELKER, CHERISH WEST, CASEY WHITE, MARK WITTENBORN, DORIS WOLFORD.

  • 11TH GRADE - Nicole Annis, Anna Brisso, Sara Broom, Jaquelyn Brown, Allison Campbell, Danielle Cardwell, Elizabeth Carr, Christopher Conrad, Aaron Dohogne, Courtney Edge, Ashley Elizalde, Lydia Ellis, Rathael Fambro, Keith Fischer, Robert Foeste, Natalie Followell, Michael Gerber, Kristen Golike, Josh Grebing, Erin Gregory, Joy Harris, Amanda Haynes, Molly Hill, Michael Hirschburg, Ashley Jones, Bradley Jones, Latia Kimmel, Whitney Lynn, Bradley Main, Margaret McCaig, Paula McElreath, Ryan Mosley, Kody Neighbors, Christopher Raney, Katherine Richardson, Emily Rigdon, Charles Schoen, Curtis Session, Meghann Shell, Cynthia Ulrich, Christopher Wamble, Lance West, Jimmy White, Stephanie White, Sherman Wilkins, Codey Williams, Jenna Wishart, Paul York.

    10th Grade - SEAN BARD, TYLER BISHOP, IAN BOLTON, AARON BORNSTEIN, AMBER BRANSON, CHAD BURTON, JOHNNY CAI, MATTHEW COOK, STACI COOK, JENNIFER COUNTS, CARRIE CREASY, SARAH CRUMP, TIMOTHY EGBUKA, ESTHER EHIE, JAQUELINE ERLACKER, MEGHAN ERVIN, TARA FORD, SHAMIRA GONZALEZ, TIMOTHY GRAMLING, ALEXANDER HEDDLE, ANGELA HILER, KELLI HOLLAND, LINDSEY HOLMAN, BLAIRE HOLMES, JESSICA HUCK, CALANDRA JACKSON-JONES, LOREN KENKEL, PHILLIP KIEFNER, SAMUEL MAGUIRE, ALLIE MCGINTY, SARAH METJE, EMILY MORSE, VARONNICA MURPHY, ANDREA NISWONGER, JODY NUNNALLY, THOMAS ORR, BRANDON PENDER, HEIDI PILSNER, KATIE PORTER, LUCAS PRESSON, KAYLEE RAMSEY, WILLIAM RAMSEY, DAVID RANDOLPH, PRISCILLA RHODES, TYLER ROEGER, BRYAN ROSS, STEPHANIE SCHAFFNER, CLAYTON, SCHERMANN, COLIN SCHERMANN, WALTER SCHROEDER, KYLE SCHUESSLER, WITHNEY SIBLEY, PATRICK SLATTERY, SHANNON SMITH, PAUL STONE, KYLE SUHRE, DEASHIA SWAN, HANAH SWANN, KOPPER THATCH, HEATHER THOMAS, KAELYN TINGLE, BRIAN VOGEL, JACOB WHITE, ASHLEY WILLIAMS, CALEN WILLS, TIFFANY WILSON, CHASIE WRIGHT, THEODORE YATES, ASHLEY ZARUBA.