Honor rolls 11/21/01

Wednesday, November 21, 2001

Jackson Junior High School

First Quarter

A Honor Roll

  • 9TH GRADE: Casey Alderson, Ryan Asher, Kyle Aufdenberg, Tyler Beussink, Austin Bock, Eric Bock, Kara Bollinger, Matthew Bollinger, Stacey Brooks, Julia Brown, Madalyn Bruegging, Trey Busch, Cody Cardwell, Mary Cassinger, Jordan Cox, Bradley Crader, Chase Crowell, Kenneth Decoursey, Sarah Dumey, Rachael Dunwoody, Cody Edmonds, Ryan Ehlers, Melanie Essner, Brittney Farrow, Hallie Fieser, Krystal Floyd, Leni Pluegge, Suzanne Fredenburg, Nicholas Garvey, Hannah Gathman, Justin Gilliland, Ashley Goggin, Jamie Goodpasture, Kathleen Graham, Madalyn Graham, Jesse Gregory, Kathleen Grieshop, Ryan Harrie, Jacie Hartle, Lacey Hayes, Jerrica Houchins, Garrett Huck, Caitlin Hyslop, Melissa Jennings, Jessica Job, Erica Kight, Mary Kilhafner, Trisha Kluesner, Krystina Koerber, Brandon Kremer, William Latimer, Blake Leming, Blake Littlepage, Kelly Loos, Rachel Lowes, Rachel Lowry, Rebecca Martin, Dustin Mayfield, Lucas McIntosh, Kelly McLendon, Leslie McNeely, Phillip Meece, Ashley Meyr, Jennifer Miller, Laura Monroe, Nicole Moore, Matthew Morris, Ryan Mouser, Jennifer Nagel, Eric Poythress, David Presnell, Jack Puisis, Hannah Rice, Adam Ross, Rachel Sadler, Amber Sawyer, Zachary Schloss, Casey Schneider, Amy Shinn, Alex Skelton, Jennifer Snelson, Joseph Starke Jr., Lisa Steffens, Mark Strickert, Ana-Alicia Succaw, Amanda Sutterer, Patrick Tankersley, Amber Tenholder, Kerry Thell, Abbey Thompson, Kara Thompson, Natalie Trankler, Sarah Trotter, Steffan Troxel, Rachel Vangilder, Isaac Venable, Jessica Walter, Amy West, Eric Williams, Kyndra Williams.

    n 8TH GRADE: Erica Bock, Alisha Bohnert, Julie Burnette, Cynthia Chapman, Robert Cheney, Shannon Cobb, Zachary Deneke, Brittany Doza, Jessica Drum, Maria Dumey-Wibbenmeyer, Geoffrey Enders, Kathleen Farrow, Richard Felty, Jodie Gipson, Leslie Gordon, Andrew Gorton, Rebecca Grant, Tyler Grantham, Sarah Hinkebein, Danielle Hoffman, Elisabeth Holshouser, Joshua Johnson, Katie Kassel, Hannah Kohm, Tanya Lambert, Brittany Lang, Lauren Law, Matt C. Leadbetter, Gregory Leet, Emily Lewis, Nathan Litchfield, Loni Littlepage, Katie Loos, Kami Miinch, Craig Mirly, Sabrina Montano, Chelsea Morton, Steven Nation Jr., Candice Perry, Majhon Phillips, Jarad Pourney, Jason Pourney, Shay Priester, Laura Quigley, Crystal Reisenbichler, Rebecca Richbourg, Sarah Riley, Elysia Rouggly, Jacob Sailer, Paul Sander, Andrew Schmid, Alisha Soemo, Melinda Sorbello, Lacey Stadt, Joshua Streiler, Kyle Sutherlin, Caleb Tankersley, Laci Thorne, Shannon Toole, David Welker, Phillip Yarbro.

    B Honor Roll

  • 9TH GRADE: Tiffany Ackman, Victoria Adams, Becky Aufdenberg, Madeline Bailey, Eric Balsman, Jordon Barnhart, Joshua Beard, Alicia Bell, Elizabeth Benson, Derrick Biri, Chastity Birk, Heather Birk, Jeramey Bollinger, Sarah Bollinger, Loren Boyd, Whitney Bradshaw, Christopher Bramlett, Zachary Brazer, Anthony Brewer, Ashley Bridges, Brittany Brockmire, Kyle Brown, Liza Brown, Rebecca Brown, Bradley Clark, Stephanie Clifton, Sarah Coleman, Sarah Crites, Lauren Dambach, Miranda Derrick, Cody Duniphan, Jenny Eakins, Heath Falkenrath, Jessica Fellows, Ross Fleming, Erica Floyd, Joseph Floyd, Ashley Foeste, Daniel Forester, Justin Francis, Rika Friedrich, Travis Friese, Brandon Gendron, Christina Gilliland, Andrew Glass, Tiffany Goehman, Colleen Gray, Aaron Green, Neal Grossheider, Megan Grothman, Jacob Haff, Floyd Harper, Molly Hartmann, Timothy Hendershott, Kristin Hetherington, Kelli Hinton, Robert Holzum, Corey Hooe, David Horn, Jesse Houseman, Piccola Humphrey, Shelly Hurdle, Darryl Jenkins, Heather Jones, Andrew Jordan, Tara Kaempfer, Renee Kaiser, Emily Kimes, Derek King, Nicholas Laird, Sarah Lasater, Justin Leimer, Nathan Leoni, David Masters, John McCall, Tyler McNeely, Jason Meystedt, Cara Miller, Kelly Miller, Chad Minson, Michael Mirly, Brittany Moore, Lauren Oster, Leslie Palmer, Rachael Peart, Ashley Penny, Jennifer Penrose, Ryan Pensel, Christina Perry, Amanda Pfeiffer, Dustin Pfeiffer, Scott Pfeiffer, Benjamin Pierce, Norman Popp, Sarah Reiminger, Shyanna Riehn, Jessica Rigdon, Steven Risinger, James Roche, Jeremy Rollet, Zackary Ruesler, Jill Ruopp, Morgan Ruppel, Jessica Sachse, Joshua Sailer, April Sanders, Amy Sappington, Renee Sappington, Jason Schafer, Kelli Schenimann, Andrew Schlick, Rachel Schmidt, Danielle Schuette, Cory Seabaugh, Ashley Sewing, Kelsey Seyer, Leslie Shain, Ryan Sides, Lena Simminger, Andrew Sinclair, Ashley Skinner, David Sloan, Kurtis Smith, Emily Sparzynski, Tyler Sprandel, Zachary Statler, Michael Sticht, Tyler Swatzell, Caleb Tate, Jessica Thomas, Anthony Thrower, Corey Thurman, Angela Tillotson, Phillip Traughber, Robert Trowbridge, Kyle Turnbough, Blake Ulrich, Sarah Unverferth, Nichole Walter, Amy Wichern, Lori Williams, Misty Winchester, Amanda Wissman, Jessica Womack, Joshua Wright, Megan Yant, Dustin York, Shelby York.

  • 8TH GRADE: Khalid Abdulaziz, Jason Angle, Tom Aufdenberg, Kennith Bayless, Chelsea Bolen, Caitlin Bollinger, Casey Bollinger, Logan Bollinger, Russell Brown, Sarah Burns, Andrew Buttry, Grant Casteel, Lonnie Chapman Jr., Jacob Childs, Chelsie Colyer, Amber Cook, Brad Culbertson, Whitney Eaker, Heather Ebert, Joanna Fay, Erin Fields, Heather Fry, Leah Gerecke, Kelsey Gjerstad, Stacy Goodwin, Taylor Gorton, Mark Green, Calla Harris, Lucy Hartmann, Cameron Heath, Michael Heaton, Jason Hecht, Casey Hinkebein, Matt Hoffman, Heather Holifield, Jenna Holten, Nichole Holzum, Joshua Houseman, Alyssia Hubbard, Jessica Hurst, Tara Jarvis, Matthew Jenkins, Kelsey Johnson, Bobbie Jones, Shawna Kaeser, Jessica Kell, Cameron Keller, Michael Kinder, Joshua Koonce, Kent Kranawetter, Joshua Laforest, Casey Lauder, Emily Liebeknecht, Sylvia Lindy, Breanna Majka, Brittany Martin, Callie McCuan, Zachary McCullough Benjamin McMillan, Drew McWilson, Elizabeth Melvin, David Miller, Ashley Mirly, Danielle Nagel, Sara Neal, Kevin Niedbalski, Chelsea Niswonger, Tiffany Noce, Erica Owens, Candace Payne, Jesse Pickens, Morgan Pombert, Zachary Priester, Aaron Redecker, Kyle Rees, Kellie Riggs, Christopher Roberts, Sarah Roberts, Nicolas Robinson, Thomas Rogers, Rachael Rushin, Courtney Sander, Savannah Sander, Chase Sawyer, Melissa Schaper, Blythe Schmitt, Brian Schumacher, John Simmons, Clayton Smith, Bethany Smothers, Jordan Sneathen, Zachary Snyder, Audrey Stanfield, Zachary Stanfield, Katherine Stause, Ashley Stein, Trey Stone, Joseph Strauser, Tyne Swain, Lorean Terbrak, Sarah Terry, Brennon Todt, Aaron Tolbert, Whitney Ulrich, Vanessa Underwood, Jessica Vaeth, Melissa Viox, Leah Warren, Sarah Wilferth, Christy Williams, Samantha Woods.

    St. Denis School

    First Quarter

    1ST GRADE: Gabe Felter, Trenton Hency, Kody Moore, Matthew Proctor, Kaelyn Urhahn, Brent Forck, Angela Lix, Veronica Moore, Macy Shively, Jessica Worth.

    2ND GRADE: Alivia Bertolina, Nathan Bryant, Christian Essner, Matthew Harper, Hunter Urhahn, Levi Westrich, Kyle Bollinger, Kyle Campbell, Kelsi Essner, Gage Scherer, Brady Vetter.

    3RD GRADE: Kevin Dittlinger, Lance Essner, Samual Lix, Dylan Scherer, Kristen Vetter, Sawyer Elfrink, Sean Klipfel, Stosh Lovett, Harley Scherer, Michael Webb.

    4TH GRADE: Andrea Bertolina, Ashton Dobyns, Trent Felter, Coby Holland, Carissa Klipfel, Torie Price, Aaron Welter, Mary Buessink, Kayla Essner, Cameron Green, Justine Hulshof, Blake Ponder, Alex Ross.

    5TH GRADE: Paris Burger, Ryan Essner, Austin Green, Katelynn Moore, Josh DeBrock, Laura Felter, Andrew Hahn, Jessica Riley.

    6TH GRADE: Louise Andersen, Kyle Glastetter, Dustin LeGrand, Stephanie Ross, Angela Bertolina, Brittney Heuring, Derek Menz, Travis Scherer.

    7TH GRADE: Christopher Dambach, Brenna Green, Miranda Schlosser, Kaitlin Vetter, Emily Glastetter, Brittany Ponder, Chris Shelton.

    8TH GRADE: Alicia Bertolina, Cara Klipfel, Lisa Seiler, Stephanie Evans, Mindy Robert, Nick Wayland.