[SeMissourian.com] Fair ~ 88°F  
Heat Advisory
Friday, Aug. 22, 2014

Notre Dame Regional High School

Sunday, April 28, 2013

Notre Dame Regional High School

A Honor Roll

9th grade: Sarene Allen, Emelia Baer, Jaden Barnes, Hannah Camarato, David Carman, Bailey Dame, Jacob Edwards, Madeline Essner, Tyler Essner, Samantha Feeney, Abigail Floyd, Rylie Gant, Clinton Gaskill, Megan Gates, Elizabeth Gibbs, Robert Hearnes III, Shelby Heckert, Madison Heisserer, Madison Hendricks, Ira Holcomb, Lisanne Holterman, Carly Hopkins, Ethan Hunter, Lucas Hurley, Taylor Ivy, Stephanie Jansen, Devin Johnson, Olivia Jordan, William Kapp, Chloe Kasten, Shiloh Kirn, Claire Landewee, Andrew LeGrand, Mackenzie Lynch, Addison McGill, Emily McKee, Jordan Meadors, Renee Peters, Grant Powderly, Noah Raines, Lexis Reed, Tanner Robert, Cheyenne Sander, Haylie Santos, Gwynneth Schaefer, Christina Scherer, Anne Schlegel, Tyler Schumacker, Dayton Seabaugh, Joshua Seabaugh, Jordan Seyer, Megan Smith, Megan Sprengel, Grant Strange, Clayton Stull, Rachel Thompson, Emily Timpe, Julia Todt, Alexa Turnbow, Evan Unterreiner, Madeline Urhahn, Amber Vandeven, Addison Vaugier, Lauren Vowels, Paige Westrich, Anne Ziegler.

10th grade: Jamison Ashworth, Amy Banda, Joseph Beggs, Andrew Bell, Dhruvi Bhakta, Brendan Boswell, Courtney Buck, Morgan Campbell, Emily Cieslewicz, Maria Amelia Coello, Ryan Compas, Dean Crippen, John Dugan, Kaitlyn Emmendorfer, John Fennewald, Monica Foltz, Carson Freeman, Amanda Gassel, Thomas Glisson, Brooke Grable, William Graham, Joshua Green, Gabriel Haas, Kirsten Halter, Kyle Henry, Thomas Himmelberg, Claudia Hoffmeister, Yo-Jane Hsieh, Kayla Huckstep, Noah Huff, Madison Huffman, Derek Hulshof, Taylor Janota, Olivia Jansen, Robert Jansen, Alexander Johnson, Quentin Kasten, Evan Keesee, Emilia Kinder, Maria Layton, Jacob LeGrand, Cameron Lovell, Shelby Martin, Megan McCrate, Cramer McGarr, Alyssa Mohney, Adilyn Mueller, Shelby Murrell, Christina Niedbalski, Ali Norder, Jacob Pappas, Raj Patel, Tyler Pech, Nicole Peters, Adam Pope, William Poythress, Jon Renner, Peyton Robertson, Alyssa Robinson, Nathan Schuchardt, Trenton Schumer, Jeffrey Shively, Benjamin Stallings, Alexis Stockman, Joshua Thompson, Madeline Walker, Mikayla Westrich, Hannah Wilson, Adam Worley.

A Honor Roll

11th grade: Zachary Anderson, Madison Baumgart, Hailey Bedell, Amy Blattel, Madison Buelow, Crystal Caragine, Sara Coello, Colleen Compas, Derek Dittlinger, Christopher Dixon, Benjamin Dohogne, Michelle Dominguez-Salinas, Mitzi Dominguez-Salinas, Rebecca Earley, Samantha Easley, Conner Elfrink, Taylor Feeney, Michaila Fleming, Krissy Gaines, Matthew Gates, Susan Glisson, Gretta Goodin, Richard Hagedorn, Luke Haines, Brock Hammers, Matthew Hayes, Caleb Heisserer, Andrew Hobeck, Ross James, Joshua Jansen, Reagan Kapp, Caleb Kester, Mary Klueppel, Kayce Landewee, Sara Landewee, Sara Long, Halle Lynch, Jacob Meadors, Andrew Moore, Kylie Murphy, Michael Nelson, Alexia New, Marissa New, Maris Parker, Matthew Parker, Emma Pickett, Ethan Pobst, Karsen Powers, Zachary Raines, Abby Ritter, Madeline Rosenquist, Mollie Ross, Shelby Schaefer, Claire Schafer, Megan Schmittzehe, Katherine Sellers, Addison Seyer, Anna Marie Siebert, Christen Siebert, Griffin Siebert, Adele Soutar, Sarah Stroup, Haley Thomas, Dorothy Turner, Anna Unterreiner, Jackson Voss, Tatum Wallace, Benjamin Wedemeier, Kaitlin Welter, Jessica Westrich, Matthew Westrich, Emily Young, Veronica Young, Andrea Younghouse.

12th grade: Abbygail Boyer, Nicholas Cantoni, Jordan Caruso, Alex Clark, Jacqueline Harris, Brian Hayden, Justin Keusenkothen, Madison Kramer, Maci Long, Sarai Loya, Theresa Mier, William Moses, Jr., Nicholas Pfau, Samuel Shaw, Adam Smith, Jordan Williamson, Joseph Yuede, Robert Bauer, Myriah Bernard, Stephen Brennan, Kevin Brost, Carson Bruenderman, Logan Buchheit, Caroline Burke, Chelsea Carroll, Jacob Cieslewicz, Breanna Conklin, Morgan Conrad, Emily Davis, Cody DeBrock, Qinnan Ding, Tatum Dodd, Bryce Domjan, Ariel Dumars, Anthony Dunning, Elizabeth Earley, Alex Elsey, Michael Essner, Nicholas Essner, Vincent Foeste, Miranda Fowler, Dexter Freeman, Brandi Glastetter, Austin Harter, Chelsea Hastings, Taylor Heisserer, Benjamin Hinton, Eliza Holcomb, Aaron Huber, Joshua Hulshof, Jacob Janet, Joshua Johnson, Virgil Landewee, Abigail Minor, Luke Mocherman, Veronica Moore, Hannah Moss, Clayton Myers, Kenrick Niedbalski, Nicholas Norman, Matthew Parsons, Byron Reeves III, Shaun Rellergert, Olivia Renner, Taylor Rinda, Cole Ross, Sharon Sabapathypillai, Marissa Scheffer, Morgan Schumer, Taylor Seyer, Macy Shively, Seth Sievers, Matthew Thompson, Katrina Trentham, Kaelyn Urhahn, Taylor Ward, Alexander Wiesner, Patrick Williamson, Minhua Zhu.

B Honor Roll

10th grade: Susan Anderson, Clarissa Bates, Alex Bradshaw, Logan Brigman, Haley Briscoe, Luke Bruns, Andrea Charleston, Nicholas Coppock, Noah Dillingham, Ryan Eftink, Collin Enderle, Ross Essner, Alec Eudy, Megan Eudy, Elliot Glueck, Kirstan Graviett, Marisa Hall, Thomas Halter, Mitchell Heisserer, Natalie Hughes, Lincoln Hunter, William Keene, Matthew Keith, Carson Ketcher, Mitchell Kramer, Lindsey LeGrand, Joslyn Mansfield, Abigail McAlister, Garret Menz, Keith Moore, Madeline Morris, Lindsay Moses, Nicholas Nauert, Clayton Ohmes, John Palmer, Lindsey Pewitt, Rebecca Ray, Madison Rigdon, William Roberds, Devin Ross, Angelica Rubi, Caroline Schott, Chris Short, Taylor Smith, Kaitlyn Stone, Nathaniel Stovall, Alecia Totton, Rylie Vandeven, Grace Vangilder, Ashlee Younghouse.

10th grade: Emily Aden, Tyler Allen, Madeleine Arnzen, Nicholas Bradshaw, Alexis Burnette, Billi Charleston, Jennifer Clark, Jacob Cox, Chandler Dorris, Connor Dugan, Jesus Elizondo, Devin Enderle, Zachary Glaus, Eric Hahn, Whitney Harper, Logan Heisserer, Ceylon Herath, Taylor Hess, Ryan Hulshof, Ali Janet, Christian Job, Stephanie Kapp, Ryan Landewee, Joe Matthews, Mackenzie McDaniel, Connor McGarr, Dylan Menz, Byron Miller, Robert Mirgeaux, Abigail Montgomery, Jessica Muir, Jordan Nelson, Benjamin Parsons, Reo Peda, William Popp, Jake Powderly, Elizabeth Powers, Ethan Protzel, Wen Qin, Trey Rabbass, Jesse Raines, Grant Ressel, Dawson Reynolds, Carlos Robles, Graham Ruopp, Sierra Sams, Caleb Scherer, Brendan Scholl, Thomas Siebert, Rhett Simmons, Carly Stallings, John Stroup, Chase Sweet, Jessica Thompson, Benjamin Tlapek, Chase Urhahn, Ashley Webb, Kendall Young, Devin Ziegler.

11th grade: Elsie Anderson, Jordan Barber, Shelby Beussink, Colton Blankenship, Collin Boner, Camille Brewer, Nickolas Brindley, Abigail Charlier, Jacob Compas, Taylor Cox, Sydnie Dirnberger, Taylor Dumars, Natalee Edwards, Lindsey Grojean, Kori Grove, Hannah Hager, Joshua Haggerty, Rachel Hearnes, Evan Huffman, Benjamin Ivie, Collin Kramer, Allyson Krebs, Nicholas LeGrand, Logan Mainord, Brooke Messmer, Aria Parker, Griffin Patterson, Douglas Phillips, Briana Reiminger, Anthony Rosati, Cameron Ross, Aaron Schlosser, Cole Schreiner, Mason Seesing, Audrey Sirles, Lillianne Small, Caroline Smith, Zachary Smith, Megan Thompson, Emily Todt, Kelsey Tollison, Dalton Welch, Alex Wikel, Tiffany Wood.

12th grade: Taylar Ainsworth, Richard Anderson III, Cody Aufdenberg, Hayden Boyd, Hope Caplan, John Chambers, Cody Cox, Alexis Duncan, Zachary Griffaw, Nathaniel Halter, Seth Haygood, Erin Hogendobler, Brent Hulshof, Tyler Hulshof, Rebecca Kennedy, Tyler Kirchdoerfer, Justin Landewee, Sarah Lawrence, Hannah Litwicki, Sara Loveless, Kelsey Luster, Payton Lynas, Timothy Moy, Dustin Nolan, Dustin Parsons, Ann Pewitt, Mollie Pleimann, Jessica Plumley, Alexander Protzel, Shelby Ray, Austin Rettig, Dakota Sander, Taylor Scott, Mary Short, Charles Simmons, Kambria Simms, Samantha Smith, Jackson Stallings, Frank Watson, Cambron Womack, Kennedy Woodruff, Joseph Bohr IV, Colton Edwards, Trever Foltz, Kaleb Hahn, Joseph Henggeler, Bryant Holt, Clayton Jansen, Hunter Kirn, Morgan Little, Spencer Mills, Christian Westrich.