Bankruptcies

Monday, February 20, 2012

Bankruptcies filed through January for the Southeastern Division of the Eastern District of Missouri's U.S. Bankruptcy Court are listed below with their corresponding case number. The Southeast Division includes the counties of Bollinger, Butler, Carter, Dunklin, Madison, Mississippi, New Madrid, Pemiscot, Perry, Reynolds, Ripley, Scott, Shannon, Stoddard and Wayne. Court is held in Cape Girardeau.

Bollinger County

Lincoln, Michael W.10027

Butler County

Bruce, Lisa A.10004
Seiter, Steven E.10006
Jones, Judi A.10018
Matthews, Rachel C.10019
McElhaney, Robert A. and Stacy A.10020
Owens, Robert J.10023
Owens, JoByna J.10024
Yates, Rebecca L.10025

Cape Girardeau County

Jones-Grigsby, Michelle L.10008
Roth, Richard D. and Sue A.10011
Marshall, John M. and Elizabeth R.10016
Johnson, Tarolyn A.10017
Fuchel, Eric R. and Natalie F.10021
Beussink, Travis M.10033
Baker, John M. and Dana S.10042
Finley, Christopher L. and Whitney L.10043
Peridore, Dennis W. II10044
Lattimer, Carrie10047
Maevers Investments LLC10054
Bentley, Clinton W.10072
McCollough, James N. and Robin Jean L.10081

Carter County

Kennedy, Dallas E. and Gay R.10068
Stokes, Angela D.10075

Dunklin County

Horton, William and Keythlea10002
Olden, Linda M.10013
Tate, Barry G. and Lora K.10050
Bostic, Ivan and Sharon10066
Marshall, Lavista J.10067

Madison County

Kennon, Edwin R. II and Pamela10077

Mississippi County

Layton, Patricia H.10032
Long, Margaret A.10049
Tucker, Jilla K.10071
Wiliams, Joseph C.10082

New Madrid County

Ash, Janet M.10005
Drake, James E. Jr.10009
Cummins, Nina M.10014
Hastings, Wallace G. II10046
Graham, Jimmy D. and Della M.10051

Pemiscot County

Horner, David W.10064
Overton, Dannie R.10065
Cooke, Carol L.10080

Reynolds County

Bell, Jamie E. and Jenger R.10076

Ripley County

Stilwell, Kenneth D. and Vera S.10074

Scott County

Allen, John C. and LeAndra M.10001
Brashear, Scott W. and Debra L.10010
Welker, W.D. Jr. and Lela L.10012
Seabaugh, Michael E. and Claudia A.10022
Glispie, Wannetta10026
Baccus, Joseph H.10028
Mooneyhan, Dennis C.10029
Dittlinger, Richard J. and Scarlett J.10035
Whitfield, James P. and Angela R.10036
Whitney, Mario D.10040
Seagraves, Karen S.10045
Justice, Richard D. II and Kimberly A.10048
Knuckles, Ricky L. and Sharon D.10053
Jobe, David M. and Danni S.10073
Davault, Randy A. and Amy D.10079

Shannon County

Champ, Kathy J.10069
Champ, William W.10070

Stoddard County

Talley, Eldon D.10003
Wright, Richard L. and Wilma J.10007
McGowen, Deborah J.10015
Morse, Leonard E.10030
Rushing, Benjamin A. and Ethel L.10031
Cross, Junior D.10037
Wood, Shawna R. and Scotty G.10038
Dowdy, Kyle D. and Maria L.10039
Hepler, Scott L. and Wendy L.10052
Rickman, Freddie L. and Trella L.10078

Wayne County

Obermann, Paul F. and Billie M.10034
Hood, Virginia F.10041
Respond to this story

Posting a comment requires free registration: