Scott City High School honor roll

Sunday, May 3, 2009

Scott City High School

High Honor Roll

9th grade: Adam Bowers, Jenna Cummins, Taylor Glueck, Lindsay Kern, Brittany Kiefer, Tyler Schwettman.

10th grade: Courtney Bentley, Zachary Bradshaw, Brooke Dohogne, Miranda Foshee, Stacey Heisserer, Courtney Holder, Melanie Lacey, Mallory Reddick, Corey Rogers, Garett Schaefer, William Scholz.

11th grade: Ashley Brant, Brandon Deprow, Katie Diebold, Lindsey Hadley, Taylor Mungle, Troy Phegley, Raz Shannon, Holli Shemonia.

12th grade: Jacob Azinger, Corey Bowles, Elisabeth Burger, Timothy Hudson, Samuel Irvin, Dana Lenand, Afton Riddle, Cory Schlosser.

Honor Roll

9th grade:: Tyler Adams, Austin Atchley, Hope Azinger, Lance Bollinger, Morgan Brendel, David Coker, Hunter Cox, Kyle Enderle, Zachary Estes, Jacob Frey, Whitney Froman, Zachariah Geiser, Travis Goodin, Andrea Gray, Kathryn Hogan, Victoria Hollis, Dallon Horman, Kristina Johnston, Jake Koch, Mollie Leible, Tyler Lindeman, Erika Medlin, Candice Morgan, Jonathon Mueller, Robert Newton, Heather Pikey, Heath Pobst, Lauren Pratt, Katie Rhymer, Landon Robert, Mariah Schott, Brandon Shemonia, Sydney Short, Mikah Simpson, Ryan Smith, Leann Stanton, Casie Stevens, Courtney Stull, Jacob Underwood, Ashton Walker, Christian Welker

10th grade: Zachary Baker, Amber Blattel, Michaela Cobb, Noah Crump, Dillon Diebold, Alexander Eichhorn, Katie Frey, Cortney Gunter, Melissa Hartle, Jessica Hester, Elyssa Irvin, Wade Keesee, Chelsea Kelso, Christopher Limbaugh, Kristen Little, Myriah Miller, Justin Modglin, Nicholas Nation, Mark Petitt, Katessa Simmons, Michael Stepak, Randy Tapley.

11th grade: Tifffany Barr, Jens Bohm, Olivia Bradshaw, Anthony Carnell Skylar Cobb Hayley Compass, Blake Crail, Dillon Dougan Stephanie Essner, Corey Gettings, Taylor Gilmer, Elizabeth Glastetter, Ethan Glueck, Macy Heisserer, Rianna Hester, Kelly Holder, Ashley Kennedy, Jonathan Lacey, Andrew Ledure, Shawn Lee, Lauren Mcclellan, Jordan, Mcfall, Tiffany Merritt, Olivia Miles, Chase Nelson, Angela Pendergrass, Susan Pendergrass, Chelsea Phillips, Zachary Pobst, Rachel Reed, Katrina Schiwitz, Kaleb Schleinger, Alexis Simpson, Corey Speakman, Christopher Stickel, Melissa Thomas, Ethan Woods, Emily Wright.

12th grade: Caleb Anderson, Jacob Campbell, Lachelle Carroll, Candice Corgan, Caitlyn Cotner, Kevin Drury, Kaleb Eldridge, James Glueck, Devone Greer, Clayton Hall, Joshua Henson, Devin Hoots, Jaris Hye, Ethan Irvin, Chantelle Kelso, Charles Klinge, Anna Laitinen, Hailey Medlin, Cody Page, Denae Reddick Megan Roberts, Justen Shultz, Lana Sikes, Shae Simmons, Brennan Uelsmann, Ethan Weatherspoon, Ronald Wright.

St. Paul Lutheran School

Scholastic Honor Roll

5th grade: Emelia Baer, Jack Bagley, Chloe Kasten, Elizabeth Kiefner, Grace Mirly, Brianna Mueller, Wade Petzoldt, Grant Strange

6th grade: Mollie Cunningham, Haley Lynch

7th grade: Alexis Engelhart, Josh Friess, Amanda Krewson, Samuel Lowes, Jackson Voss

8th grade: Lauren Barr, Danielle Daume, Carly Lorenz, Ethan Mirly, Jordan Myer

High Honor Roll

5th grade: Tyler Brinkopf, Jake Byrd, Megan Clippard, Ashlynn Collier, August Connell, Dani Dansby, Jordan Hecht, Sloane Johnson, Joshua Koenig, Laramie Lorberg, Logan Meyr, Tayla Meyr, Bennett Osburn, Lindsay Overbeck, Lindsey Pewitt, Joe Rubach, Jacob Starzinger, Justin Vaught, Kyndall Volkerding, Sarah Wichern.

6th grade: Kaleb Barr, Conrad Bonney, Nicholas Clark, Samantha Clements, Calen Crites, Bailey Hengst, Mattie Koenig, Shea Salyer, Shelby Starzinger Ashley Steck.

7th grade: Austin Bagley, Chandler Bagley, Morgan Bangert, Hunter Coe, Breanne Etzold, Annaka Goodson, Audrey Hunt, Jacob Koenig, Kylie Leimbach, Zachary Schneider, Austin Stone, Dillon Versemann.

8th grade: Gabe Bohnert, Lauren Hecht, Natalie Mueller, Collin Sprandel, Logan Sprandel, Emma Steffens, Dakota Werner, Kristy Winter.

Honor Roll

5th grade: Cheyenne Binnie, Logan Blevins, Kelli Brunke, Chandler Doughten, Logan Franke, Jordan Gilliland, Madison Hunt, Connor Klein, Morgan Laurentius, Aleigh Roberts, Logan Sander, Madison Spanley, Abby Weiss.

6th grade: Caleb Kasten, Amber Schwettman, Drew Vogel.

7th grade: Catlin Bender, Dylan Brazel, Taylor Connell, Josh Daume, Andrew Fluegge, Kalie Hunt, Tyler Kinder, Lane Mueller, Aaron Turner.

8th grade: Jena Brotherton, Cameron Dansby, Anthony Etzold, Luke Kaelin, Brandon Klinkhardt, Kami Lynn, Kaitlyn McQuay, Melinda Pfeiffer, Logan Ressel, Alison Schreiner, Ben Spiecker, Ben Unger, Anna Whitlock, Madison Wiggins, Sarah Willis, Katlin Yates.

Oran Junior & Senior High

12th Grade: Brooke Carlyle, Jake Carter, Katrina Gadberry, Natalee Glastetter, Ashleigh Green, Brittany Landewee, Kirstie Mangels, Rachel Moore, Erica Morrow, Kurt Rendleman, Jasmine Tilley, Logan Todt

11th Grade: Shane Andersen, Bethany Asmus, Tori Caldwell, Taylor Irwin, Gabe Kielhofner, Mac McConnell, Austin Nenninger, Joseph Sauceda, Claire Seyer, Clayton Shoemaker, Shelby Unger

10th Grade: Abbey Anderson, Brittany Blankenship, Dylan Dannenmueller, Bethany Essner, Cheyanne King, Reece Mangels, Nathan Michelsen, Jenny Rasnic, Preston Scherer, Shelbie Seyer, Roxanne Walter, Halle Woodfin, Anthony Yates, Amanda Young

9th Grade: Blake Carlyle, Molly Cook, Mitchell Crites, Alexis Cummins, Bethani Davis, Carissa Dirnberger, Courtney Graviett, Bethany Holmes, Kali Mills, Lauren Nenninger, Bethany Phillips, Adam Schaefer, Courtney Scheeter, Tyler Schlitt, Kyle Tenkhoff, Tara Tilley

8th Grade: Baily Carlyle, Brandi Emerson, Stephanie Markham, Harley Prochnow, Alex Schlitt, Matthew Young

7th Grade: Laci Glastetter, Kristy Holland, Jamie Kern, Molly McConnell, Christan Sauceda

Central Junior High School

Term 5

A Honor Roll

7th grade: Aleksandra Aleksandrova, Jacklyn Allen, Bailey Bliss, Dalton Buchanan, Catherine Crites, Alisha Deshazier, Abigail Goeckeler, Joshua Greaser, Emily Hagan, Jasmine Hamilton, Megan Heuring, Colin Keele, Kendra Kelch, Truman Kinsey, Rebecca Kitchen, Bailey Kralemann, Courtney Limbaugh, Rachael Long, Jesse Mahan, Aaron Mehner, Alex Mehner, Sydney Messerli, Seiya Miyata, Andrea Morales, Cassandra Morris, Alexander Ogle, Mackenzie Patterson, Nicole Rich, Abby Ritter, Vikas Rudrappa, Jessica Shirrell, Madeline Siefert, Jordan Stone, Caleb Strickland, Kristin Thompson, Sable VanMeter, Taylor Welker, Ashley Westbrook, Bo Wilferth, Brendan Williams.

8th grade: Andrea Anderson, Erin Bittle, Lance Brannock, Allyson Busch, Mallory Dickson, Eric Flanagan, Christian Hampton, Claire Herbst, Andrew Lafoe, Chleo LeGrand, Emily Majoros, Joy Mueller, Alex Owens, Luke Phillips, Caroline Retter, Samuel Rhodes, Taylor Rinda, Megan Sample, Joshua Sander, Ramsey Scott, Emily Sheets, Nicholas Smentkowski, Bryce Tobin, Laura Waggener, Ryan Watts, Emily Weisenberger, Daniel Yang.

B Honor Roll

7th grade: Syretta Asberry, Miranda Barnes, Kamille Beckett, Taylor Blake, Jacob Boerboom, Abbygail Boyer, Tiara Brown, Skyler Carter, Alan Carver, Matthew Castillo, Eric Craiglow, Justin Emmenderfer, Andy Gibbons, Ethan Groshong, Carly Hale, Alethia Hebert, Britney Hubbard, Charles David Johnson, Chelsea Johnson, Natalia Johnson, Diana Kantchev, Kaylee Kirleis, Lana Jo Luhring, Nathan Lutes, Tanisha Marshall-Watkins, Duncan McKinley, Samantha McLemore, Preston Mecum, Bethany Morris, Tyler Myers, Paige Myrick, Timothy Oats, Shianne Peters, Stephanie Schrempf, Brianna Shaw, Travis Simmons, Jacob Simms, Josalyn Smith, Kaitlynn Staggs, Zachary Stagner, Ronesha Stevenson, Scottie Thomas, Dusty Tolbert, Dennis Vinson, Gianna Wade, Zaria Ward, Natasha Whitehurst, Kristen Wikel, Aiyana Williams, Benjamin Yount.

8th grade: Tyler Anderson, Benjamin Backes, Hannah Bagot, Haley Braswell, Parker Browne, Cristina Chavez, Brianna Clark, Bailey Clubb, Lucas Counts, Taylor Cummins, Kendra Dean, Morghan Edwards, Eric Evans, Riley Ferguson, Valencia Floyd, Jessica Fouts, Tristan Frayser, Anna Garrett, Breauna Givens, Elizabeth Greable, Todd Grovenor, Brandy Guinter, Clayton Hillier, Benjamin Hinton, Elizabeth Hulcy, Cali Knepp, Kathryne Lastrapes, Kaylen Martin, Garrett McMillan, Alexys Meyer, Candace Monia, Joshua Moore, Mollie Nelms, Makayla Newman, Tammy Nunnally, Gariel Pennington, Bonnie Pickel, Brandy Reaves, Alexandra Riehl, Samantha Roberts, Sydney Santschi, Zachary Schmitt, Tilaun Scott, Tonya Stearns, Ashley Thornton, Heather Volkerding, Michaela Whitehurst, Hannah Wiggs, Blake Wilson, Joseph Wolsey.