SEMO District Fair baby contest winners

Friday, September 17, 2004

Ages three to six months

Girl

  • First place: Elizabeth Paige Kight, daughter of Shana D. Burton and Jamey N. Kight of Delta.

  • Second place: Kelsey Leigh Steele, daughter of Leigh Ann and Richard "Darren" Steele of Jackson.

  • Third place: Jordan Kiefer, daughter of Jennifer and Shane Kiefer of Jackson

    Boy

  • First place: Hunter Tidwell, son of Jennifer Amelunke and Brandon Tidwell.

  • Second place: Brayden Phillips, son of Angela and Daniel Phillips, Morley, Mo.

  • Third place: Owen Wade Spane, son of Jaime and Ben Spane, Chaffee, Mo.

    Ages seven to nine months

    Girl

  • First place: Ryanna Steck, daughter of Christy and Ryan Steck of Cape Girardeau.

  • Second place: Alison K. Rhodes, daughter of Keri and Larry Rhodes of Cape Girardeau.

  • Third place: Ashley White, daughter of Amy and Mitchell White of Advance, Mo.

    Boy

  • First place: Rylen Eudy, son of Tara Herbst and Quinn Eudy of Cape Girardeau.

  • Second place: Riley Cole Russell, son of Erika and Scott Russell of Jackson.

  • Third place: Emmett Lape, son Clara and Christopher Lape of Marble Hill, Mo.

    Ages 10 to 12 months

    Girl

  • First place: Isabella Dennis, daughter of Jennifer and John Dennis of Cape Girardeau.

  • Second place: Ella Jean Leible, daughter of Jennifer and Thomas Leible of Chaffee.

  • Third place: Victoria Huffman, daughter of Heather and Lonnie Huffman of Jackson.

    Boy

  • First place: Damien Gills, Julie and Carl Boitnott, guardians, of Cape Girardeau.

  • Second place: Nathaniel Thompson, son of Casi Childers and Jason Thompson of Cape Girardeau.

  • Third place: George Maxwell "Max" Castle, son of Linda and George Castle of Villa Ridge, Ill.

    Ages 13 to 15 months

    Girl

  • First place: Molly Conrad, daughter of Rhonda and Martin Conrad of Sedgewickville.

  • Second place: Abigail Hohler, daughter of Michelle and Jeremy Hohler of Jackson.

  • Third place: Marissa Tankersley, daughter of Celinda and Robert Tankersley of Marble Hill, Mo.

    Boy

  • First place: Rylan Lee Lemonds, son of Jennifer and Robby Lemonds of Delta, Mo.

  • Second place: Connor McNew, son of Shannon and Corey McNew of Kelso, Mo.

  • Third place: Adam Hovis, son of Laura and Barry Hovis of Cape Girardeau.

    Ages 16 to 18 months

    Girl

  • First place: Esheralda Trejo, daughter of Delia and Antonio Trejo of Jackson.

  • Second place: Paige Dewrock, daughter of Debbie and Danny Dewrock of Cape Girardeau.

  • Third place: Elizabeth Roy, daughter of Kelly and Tom Roy of Cape Girardeau.

    Boy

  • First place: Lane A. Bollinger, son of Sally and Jeremy Bollinger of Jackson.

  • Second place: Lucas Jordan, son of Tresa and Steven Jordan of Chaffee, Mo.

  • Third place: Trevor Minner, son of Dawn and Mickael Minner of Cape Girardeau.

  • Respond to this story

    Posting a comment requires free registration: