Honor roll

Sunday, April 6, 2008

Oak Ridge Elementary School

4th grade — Dakota DeRousse, Jessica Hahs, Madison LeGrand, Ashley Lemonds, Tessa Mangels, Abigale Matthews.

5th grade — Brianna Carron, Brooke Grable, Leah Puchbauer, Marissa Schamburg, Jacob Seabaugh, Chelsea Seyer, Rebecca Slinkard, Thomas Warren, Zach Watkins, Kaylen Woods.

St. Denis Catholic School

1st grade — Landon Cureton, Sydney Dittlinger, Andrew Halter, Nate Hulshof, Alex Kern, Allison Seiler, Grace Urhahn.

2nd grade — Kinley Alcorn, Denver Elfrink, Jessie Gant, Faith Gant, Sydney Kern, Madison Landeros, Timothy Powers, Kenzie Scherer, Dawson Shively.

3rd grade — Kaden Robert, Caleb Vetter.

4th grade — Matthew Burford, Conner Dittlinger, Tori Duenne, Ross Essner, Rylie Gant, Andrew LeGrand, Keith Moore, Justin Moss, Reece Scherer, Madeline Urhahn.

5th grade — Haley Cureton, Kaylee Scherer, Tanner Shively, Mikayla Westrich, Stephanie Worth.

6th grade — Derek Dittlinger, Conner Elfrink, Nicholas LeGrand, Andrew Moore.

7th grade — Veronica Moore, Matthew Proctor, Macy Shively, Kaelyn Urhahn.

8th grade — Kyle Campbell, Hunter Urhahn, Brady Vetter.

Clippard Elementary School

A Honor Roll

4th grade — Jessica Anderson, Jack Bagley, Corey Cavaness, Anna Garner, Kendra Gosche, Lexus Heid, Steven Hendricks, Garrett Jackson, Elizabeth Kiefner, Erika Knox, Bailey Manley, Shelby Powers, Anna Simminger, Sumner Sparkman, Taylor Tanner, Moriah Terry, Justin Vaught, Anne Meredith Wilferth, Samantha Williams, Bailey Wooten.

B Honor Roll

4th grade — Tony Aleksandrov, Madison Boyer, Dante Davis, Hannah Durham, Kristen Eichholz, Rico Flye, Madison Foote, Andrew Greable, Emily Koch, Michael Mahan, Kelsey Mays, Shane McKinley, Hisami Minakata, Bennett Osburn, Dalton Packard, Sean Patterson, Aaron Rinda, Ra'I Rodriguez, Logan Wright.

St. Mary Cathedral School

A Honor Roll

4th grade — Tyler Essner, William Keene, Carson Ketcher, Claire Landewee, Emily Timpe, Kaleb Ward.

5th grade — Madeleine Arnzen, Nicholas Bradshaw, Katie Emmendorfer, Josh Green, Claudia Hoffmeister, Maria Layton, Jordan Nelson, Adam Pope, Chase Sweet, Hannah Wilson.

6th grade — Abby Charlier, Ben Dohogne, Andrew Hobeck, Emma Pickett, Abby Ritter, Madeline Rosenquist, Claire Schafer, Ben Wedemeier.

7th grade — Michael Essner, Nick Essner, Vince Foeste, Miranda Fowler, Kelsey Luster, Abby Minor, Marissa Scheffer, Husam Wadi, Taylor Ward, Alex Wiesner.

8th grade — Aaron Arnzen, Alana Hoffman, Cindy Hoffman, Matt Jedlinski, Kim Phelps, Adam Raines, Olivia Roth, Eva Schaefer.

B Honor Roll

4th grade — Trey Halter, Natalie Hughes, Nick Nauert, Grant Powderly, Clayton Reynolds, Noah Santana, Caroline Schott, Ethan Steele, Alecia Totton, Nigel Watson, Breanna Westrich, Cyrus Woolard.

5th grade — Calleigh Ainsworth, Brendan Boswell, Ali Janet, Stephanie Kapp, Robert Mirgeaux, Jeremy Phelps, Jada Reddin, Sierra Sams, Dalton Stroup, Collin Tipler, Austin Williams, Kendall Young.

6th grade — Brady Dixon, Samantha Easley, Sara Landewee, Caleb McMillan, Cole Moore, Edie Salter, Aaron Schlosser, Kirkland Seesing, Mason Seesing, Caroline Smith, Dalton Welch, Jessica Westrich, Emily Young, Veronica Young.

7th grade — Taylar Ainsworth, Riley Bauer, Alex Dorris, Aaron Huber, Josh Johnson, Tyler Kirchdoerfer, Sarah Lawrence, Dustin Parsons, Ann Pewitt, Mollie Pleimann, Jessie Plumley, Shaimaa Said, Christian Westrich.

8th grade — Mark Blanton, Audrey Dirnberger, Will Elledge, Danae Essner, Jameshia Hamilton, Heidi Henggeler, Deanna Hoffman, Hannah Hoffmeister, Molly Johns, Madeline Jones, Jordan Reddin, Logan Schlosser, Vincent Vercide, Zach Westrich, Taylor Wichert.

Clippard Elementary School

A Honor Roll

4th grade — Jessica Anderson, Jack Bagley, Corey Cavaness, Anna Garner, Kendra Gosche, Lexus Heid, Steven Hendricks, Garrett Jackson, Elizabeth Kiefner, Erika Knox, Bailey Manley, Shelby Powers, Anna Simminger, Sumner Sparkman, Taylor Tanner, Moriah Terry, Justin Vaught, Anne Meredith Wilferth, Samantha Williams, Bailey Wooten.

B Honor Roll

4th grade — Tony Aleksandrov, Madison Boyer, Dante Davis, Hannah Durham, Kristen Eichholz, Rico Flye, Madison Foote, Andrew Greable, Emily Koch, Michael Mahan, Kelsey Mays, Shane McKinley, Hisami Minakata, Bennett Osburn, Dalton Packard, Sean Patterson, Aaron Rinda, Ra'I Rodriguez, Logan Wright.

 

St. Denis Catholic School

1st grade — Landon Cureton, Sydney Dittlinger, Andrew Halter, Nate Hulshof, Alex Kern, Allison Seiler, Grace Urhahn.

2nd grade — Kinley Alcorn, Denver Elfrink, Jessie Gant, Faith Gant, Sydney Kern, Madison Landeros, Timothy Powers, Kenzie Scherer, Dawson Shively.

3rd grade — Kaden Robert, Caleb Vetter.

4th grade — Matthew Burford, Conner Dittlinger, Tori Duenne, Ross Essner, Rylie Gant, Andrew LeGrand, Keith Moore, Justin Moss, Reece Scherer, Madeline Urhahn.

5th grade — Haley Cureton, Kaylee Scherer, Tanner Shively, Mikayla Westrich, Stephanie Worth.

6th grade — Derek Dittlinger, Conner Elfrink, Nicholas LeGrand, Andrew Moore.

7th grade — Veronica Moore, Matthew Proctor, Macy Shively, Kaelyn Urhahn.

8th Grade — Kyle Campbell, Hunter Urhahn, Brady Vetter.